Furuno FCV-588
Furuno FCV-588

Furuno FCV-588

Marka : Furuno
Fiyat : 2.430,00 EURO  + KDV
KDV Dahil : 102.838,57 TL
TL Fiyat : 85.698,81 TL(17.139,76 TL + KDV)
10.525,53 TL 'den başlayan taksitlerle
Furuno FCV-588 için ayrıca satınalacağınız ayna (transducer) modelini buradan seçebilirsiniz)

FCV-588 ile 600 Watt ve 1Kw  ayna kullanılabilir.  
Furuno FCV-588 ile yem ve büyük balık ayrımı yapabilirsiniz.
Rezbost = Furunonun geliştirdiği sinyal işleme teknolojisidir. Geleneksel aynlar ile ( 50Khz /200Khz) alınabilecek en üstün görüntü ve netlik sağlar. Rezbost ile aynı zamanda Accufish ve BDS özelliği daha da
gelişmiştir.
AccuFish = Balık boyunu yada balığın bulunduğu derinliği ölçkelendiren teknolojidir.
BDS : Dip tanıma özelliği . BDS teknolojisi olan furuno cihazlarda uygun ayna (transducer ) kullanıldığında dip yapısını kum, çamur, kayalık ve dökme taş olarak tespit edebilir.

Fantastik netlik ve Devrimci FURUNO'nun Rez Boost™ Teknolojisi!
Artan çözünürlük ve dip yapı balık hedeflerinin ayrımı Furuno'nuntescilli RezBoost™ teknolojisi! ile tanışın.Kompakt dar bant dönüştürücüyü kullanarak, geliştirilmiş yüksek kaliteli görüntü çözünürlüğü ile artırılmışhedef ayrımı teknolojisi.

RezBoost™, Geleneksel dar bant dönüştürücüleri kullanarak çözünürlük ve hedef ayrımını artırır. FURUNO tarafındangeliştirilen devrimniteliğinde yeni bir sinyal işleme teknolojisidir. Deniz dibine yakın yem balıklarının hedefte daha iyi ayrım edebilmenizi sağlayan yüksek bir teknolojidir. RezBoost™ teknolojisi ile ACCU FISH™ özelliğini bir arada kullanarak daha yüksek ve keskin görsellik ile yüksek çözünürlük elde etmektedir.

ACCU FISH™ - Özelliği ile son Dijital teknolojiye dayalı benzersizbir balık boyutu analizörü
Furuno ACCU-FISH sayesinde tek tek olan balıkların boyunu cm olarak ister balık sembolleri ile, isterseniz orjinal eko şeklinde görebilirsiniz. Hatta Orjinal ekoları yuvarlak veya kare şeklinde göstertebilirsiniz.
Algılanan eko ve balık sembolleriişareti ile balık yankılarını ekranda balık yada sembol olarak gösterir. Yenibaşlayanlar için daha eğlenceli bir balıkçılık deneyimi için ekrandaki balıkhedeflerini tanımlamak için acemi bir kullanıcı için en büyük bir yardımcıdır.Balık işaretleri iki tip olarak seçilebilir. Seçim kare ve daire olarakseçilebilir. iki farklı boyutta görüntülenen balık sembolleri, balıkçılarınbalık hedeflerini belirlemesinde harika bir yardımcıdır. Bu özellik (Büyük 50cm Küçük 10~49 cm) arasındaki balıklar içindir.

Furuno BDS ( Dip Ayırımı)  FurunoNavnet 3D balık bulucu modelinde olan bu fonksiyon ilk olarak tek başına balıkbulucu modellerinden FCV588 modelinde görülmektedir.Dip ayırımı dip ekolarınısertlik kategorisini analiz ederek 4 durumdan birini seçer(kayalık, çakıl,kumluk, çamur) ve sonuçları renkli grafiklerle gösterir. İki çeşit dip ayırımıvardır.
FCV 588 ekranını polarize güneş gözlüğü takan birinin dahi net birekran görüntüsü görebilmektedir.

Furuno FCV588 LCD ekrani poloroidgözlüklerde bile görünebilen ekrana sahiptir. Diğer cihazlarda ekrana bakışaçısı artıkça ekran gözükmez, fakat FCV588'de bu sorun çözülmüştür.
Ayrıca 800 candela LCD ekranı ile FCV588 güneş ışığı altında dahi çok rahat görünebilir.
Furuno FCV-588'de gain ayarları değiştirildiğinde,yeni gain ayarları bütün ekrana uygulanır.
White Line - Beyaz çizgi özelliği ile dip yataklarda yatanbalıkların daha net ve ayrıntılı olarak ayırt etmenize yardımcı bir özelliğesahiptir.

Bu fonksiyon beyaz çizgi işlevi denizalt yataklarında bulunan balıkları beyaz hat fonksiyonu ile daha kolay ayırtetmenizi sağlar. Bu fonksiyon yanlızca dip yapıyı ayırt etmeyip alt dip ile birseviyedeki balıkların daha ayrıntılı dip okunmasını sağlamaktadır. Bufonksiyonun ayarları %0~%100 arasında 1. aralıkta tutulmalı ve çizgi kalınlıkdeğerleri yüksek olmalıdır.
Yapılandırılabilir alarm fonksiyonları.

FCV-588, Alarm fonksiyonlarında sığ suiçin ayarlanan derinliğe yaklaştığınızda ve balık uyarısı için balık alarmı bireyselyada tek gezen bir balık yankısının yansıdığında ekranda yanıp sönerek ve sesliolarak kullanıcısını ikaz eder. Ayrıca entegre edilmiş su ısısı ölçer,belirlenen su derinliğine ulaşıldığında ve bunun gibi bir çok arayüzler ileadapte edilebilir.
Pos-processing özelliği ile direk işleme kazanç kontrolü ileekrandaki tüm yankılara uygular.

Geleneksel kazanç kontrolleri ile,değişik kazanç ayarlarındaki bir değişiklik uygulandığında yanlızca yeni yankılar için yapılır. Bu ayar şimdi FCV-588,de kazanç işlemci kontrolü sayesinde ekrana yansıyan tüm yankılara otomatik olarak yansıtır. B udeğişiklikleri otomatik olarak hem mevcut yankılara hemde yeni yankılara uygular böylece doğru kazanç ayarını hızlı ve kolayca yaparak kullanıcısına rahatlık sağlamaktadır.


FCV-588' in Teknik Özellikleri

Ekran : 8.4 -inç TFT renkli LCD
Çözünürlük : 480x640 piksel
Parlaklık : 800 candela
Renk Sunumu : 64
 
Su Geçirmezlik : IP56
Elektrik : DC 12-24V
Güç Sartfiyatı : 13 Watt
Boyutları : 170(boy)x 170(en) x 106(derinlik) mm
 
Balık Bulucu Özellikleri
 
Frekans : 50/200 kHz
Çıkış Gücü : 600 Watt 1kW
Derinlik : 1200 m
Kaydırma : 1200 m
Resim hızı : (4/1,2/1, 1/1, 1/4, 1/8, 1/16, Dur)
Ekran Modları : Çift Frekans, ACCU-FISH™, RezBoost™Dibe Zoom
DSP Filtresi : Var
Pulse Oranı : 3000
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR